strony internetowe
tel. 787 851 913, e-mail: biuro@linkprojekt.pl

Wprowadzimy Twój biznes w świat Internetu

Sklep nawet ten wirtualny kosztuje sporą ilość pieniędzy. Chociaż nie potrzeba lokalu to niezbędne są niestety inne wyposażenia.

Jeśli ktoś zastanawia się, ile kosztuje założenie sklepu internetowego, łatwo może dowiedzieć się o potrzebny w składnikach z tego tekstu.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba nabyć, jest domena. Tak zwany adres domenowy. Kupuję się ją firmach prowadzących sprzedaż wirtualnych nazw i adresów stron www. Kiedy domena zostanie wybrana, można zwykle w tej samej firmie zamówić hosting.

Co to jest hosting?

Co nic innego jak przechowywanie plików związanych z zakupioną domeny na serwerze. Tu dochodzimy do drugiego punktu z listy zakupowej. Jest to właśnie serwer. Oczywiście nie zawsze potrzebny jest cały serwer. Czy mniejsze stronach internetowych wystarcza wykupienia abonamentu na tak zwanym serwerze współdzielonym. wtedy pliki sklepu internetowego znajdują się na jednym serwerze z innymi stronami www.
Jeśli rzeczy dotyczy dużego sklepu internetowego, który posiada w swoich zasobach setki, a nawet tysiące pozycji, zdecydowanie polecanym rozwiązaniem będzie serwer dedykowany. Wtedy wszystkie pliki i zasoby aplikacji obsługującej sklep internetowy będą znajdowały się na wydzielonym urządzeniu odseparowane od innych.

Równolegle z pierwszymi zakupami należy pomyśleć o plikach, które będą obsługiwać sklep internetowy. Można skorzystać z kilku opcji. Pierwsza to darmowe oprogramowanie. Druga wersja to oprogramowanie dedykowany. Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Jest to oprogramowanie w wersji SaaS. Angielska abrewiatura tłumaczy się jak oprogramowanie jako usługa.

Teraz pozostaje już tylko zatowarowanie sklepu i zakup licencji zabezpieczającej. Certyfikat SSL jest niezbędny dla sklepów wykonujących płatności poprzez jeden z systemów oferowanych na rynku.